Strona główna » Prawo rodzinne – jak wybrać dobrego adwokata?

Prawo rodzinne – jak wybrać dobrego adwokata?

przez admin
Wybór adwokata do spraw rodzinnych

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego należą do jednych z najczęściej rozpatrywanych przez sądy. Sam zakres takich jest bowiem bardzo szeroki. Mowa tu choćby o postępowaniach dotyczących rozwodów, separacji, opieki nad dziećmi, alimentów, a także o postępowaniach spadkowych czy dotyczących podziału majątku. Żadna z tych spraw nigdy nie jest łatwa i wymaga bardzo dużej wiedzy prawniczej. Dlatego znajdując się w sytuacji, w której jest się stroną w jednym z tego typu postępowań, zawsze powinno się skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze.

Kompetencje i doświadczenie

Jak można się domyślić, na rynku działa wiele różnych kancelarii prawnych. W każdym większym mieście jest ich przynajmniej kilka. Jak zatem wybrać tę właściwą? Przede wszystkim dobry adwokat musi cechować się wysokimi kompetencjami. Mowa tu przede wszystkim o tym, aby prawnik specjalizować się w zakresie prawa rodzinnego. Samo prawo jest bowiem bardzo obszerną dziedziną. 

Istotne jest zatem, aby adwokat posiadał doświadczenie w prowadzeniu spraw z tego zakresu, który nas interesuje. Warto zatem sprawdzić choćby, czy na stronie internetowej kancelarii znajduje się informacja, że prawo rodzinne to obszar, którym dana kancelaria na pewno się zajmuje i ma w tym zakresie doświadczenie. Oczywiście należy także o to zapytać podczas pierwszego kontaktu z adwokatem.

Przykłady spraw związanych ze prawem rodzinnym można znaleźć na stronie https://adwokatmecenas.eu/prawo-rodzinne/.

Profesjonalne podejście

To, co również wyróżnia dobrego prawnika to profesjonalne podejście do klienta i do sprawy. Co to oznacza? Adwokat musi podchodzić do każdej sprawy w sposób racjonalny. Nie może kierować się emocjami. W przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego jest to szczególnie ważne. Takie postępowania są bowiem często obarczone bardzo dużymi emocjami. Dlatego dobry prawnik musi być odporny na tego typu bodźce. Jego najważniejszym zadaniem jest bowiem jak najlepsze reprezentowanie swojego klienta.

Lojalność wobec klienta

Koniecznie wskazać trzeba tu na jeszcze jedną cechę dobrego adwokata. Musi być on koniecznie lokalny wobec swojego klienta. Podstawowym zadaniem adwokata jest bowiem dbanie o interes klienta i jego ochrona. W związku z tym prawnik zawsze musi wykorzystywać wszystkie możliwości w celu osiągnięcia jak najkorzystniejszego rezultatu dla swojego klienta.

Oczywiście mowa tu o możliwościach w granicach obowiązującego prawa. Bardzo ważne jest także to, aby prawnik nigdy nie podejmował żadnych decyzji dotyczących klienta i jego sprawy bez konsultacji z nim. To klient bowiem musi podjąć ostateczną decyzję odnośnie dalszego postępowania w danej sprawie.

Koszty usług prawniczych

Każda kancelaria świadczy swoje usługi wedle własnego cennika. Jasne jest, że nikt nie chce wydać majątku na usługi prawnicze. Ważne jest jednak, aby taki cennik nigdy nie był głównym kryterium wyboru kancelarii adwokackiej. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego, które często bywają bardzo skomplikowane. Dobrym przykładem może być tu choćby prowadzenie spraw spadkowych. Każda z nich jest inna i wyróżnia się innym stopniem skomplikowania. Podsumowując, przy wyborze prawnika szczególnie istotne są:

  • jego kompetencje i doświadczenie,
  • profesjonalne podejście,
  • oraz lojalność wobec klienta.

Jak zatem widać, wybór właściwego adwokata w przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego jest bardzo ważny. Postawić trzeba tu na wiedzę i doświadczenie. Dlatego warto pod tym kątem zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://adwokatmecenas.eu/.

Mogą Ci się również spodobać

Napisz komentarz