Strona główna » Na co zwrócić uwagę kupując zasłony na okna?

Na co zwrócić uwagę kupując zasłony na okna?

przez admin
Zakup zasłon okiennych

Zasłony są jednym z najważniejszych elementów wystroju domu. Mogą one dodać styl, kolor i teksturę do każdego pomieszczenia w domu. Ale z tak wielu rodzajów zasłon dostępnych dzisiaj na rynku, może być trudno wybrać, które z nich będą wyglądać najlepiej w Twojej przestrzeni. W tym artykule omówimy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie zasłon do domu. Omówimy wszystko, od rodzaju tkaniny i stylu projektowania do wielkości okna i kosztów. Pod koniec, będziesz miał wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o tym, które zasłony są dla Ciebie!

Wybieramy rodzaj i wzór tkaniny na zasłony

Wybór rodzaju i wzoru tkaniny na zasłony może być trudną decyzją. Jest tak wiele opcji do rozważenia – od przeźroczystych zasłon do zasłon zaciemniających, i od szykownych pasków do odważnych kropek. Aby ułatwić zadanie, właściciele domów powinni najpierw zdecydować, co chcą, aby ich zasłony robiły. Jeżeli pragną maksymalnej kontroli światła słonecznego, zasłony blackout lub cięższa tkanina zasłony z linerem blokującym światło mogą być najlepsze. 

Z drugiej strony, sheer zasłona pozwala przeniknąć naturalne światło, zapewniając jednocześnie dotyk prywatności. Wybór jaki dokonasz poczynając od stylu zasłony po jej kolor, uzupełni ogólne spojrzenie na pokój.

Pomiar okien w celu zakupu zasłon

Po wybraniu odpowiednich zasłon, nadszedł czas na zmierzenie okien. Prawidłowe zmierzenie okien zapewnia zakup zasłon o odpowiednim rozmiarze i długości. Aby to zrobić, zmierz od góry ramy okiennej do miejsca, w którym chciałbyś, aby obszycie zasłony spadło. W idealnym przypadku obszycia powinny wynosić tuż pod parapetem, choć możesz też zdecydować się na to, by wisiały niżej. Dodatkowo zmierz szerokość okna i upewnij się, że zasłony są co najmniej dwa razy szersze od ramy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że prawidłowo zakryją wszystkie okna. 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz zlecić wykonanie odpowiednich zasłon wyspecjalizowanej firmie, która prócz wykonania pomiarów i uszycia zasłon zaprojektuje dla Ciebie wnętrze pomieszczenia oraz pomoże wybrać odpowiedni materiał.

Jedną z wiodących firm oferujących tego rodzaju usługi jest Studio Firanowe z Olsztyna, której ofertę aranżacji okiennych można znaleźć na stronie https://www.studiofiranowe.com/.

Zasłony okienne a wystrój wnętrza pokoju

Zasłony okienne są ważnym elementem wystroju wnętrza pokoju, ponieważ mogą one przynieść wyjątkowość i piękno do ogólnego wyglądu pokoju. Od tkanin do nawet falban, odpowiednie tkaniny na zasłony mogą naprawdę zmienić wystrój wnętrz na następny poziom.  Również tkaniny na zasłony mają zdolność do bycia eleganckimi, stylowymi i nowoczesnymi jednocześnie, co czyni je świetną opcją dla każdego schematu projektowego. Dlatego też, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz swojego domu, rozważ tkaniny na zasłony, które mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz!

Mogą Ci się również spodobać

Napisz komentarz