Strona główna » Wybór kamienia na blat kuchenny – marmur czy granit?

Wybór kamienia na blat kuchenny – marmur czy granit?

przez admin
blaty granitowe

Rozważasz zakup nowego blatu kuchennego i zastanawiasz się, czy wybrać marmur czy granit? Wybór między tymi dwoma materiałami może być trudny, ponieważ oba mają zalety i wady. Marmur jest bardziej miękki niż granit, co czyni go bardziej podatnym na zarysowania i plamy, podczas gdy granit jest twardszy, ale również droższy. 

W tym wpisie na blogu, będziemy badać różnice między marmurem i granitem, dzięki czemu można podjąć świadomą decyzję o tym, który materiał jest najlepszy dla Ciebie. Będziemy omawiać ich właściwości dogłębnie, takich jak trwałość, wymagania konserwacyjne, rozważania kosztów, atrakcyjność estetyczna i wiele więcej! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co warto wiedzieć o wyborze kamienia na blat kuchenny – marmur czy granit?

Blaty kuchenne z marmuru – wady i zalety

Marmurowe blaty kuchenne to klasyczny i wyrafinowany wybór, który może przekształcić każdą kuchnię w estetyczną przestrzeń. Jest on niezwykle trwały, praktyczny i długowieczny, ale blaty marmurowe wymagają również regularnej konserwacji ze względu na ich porowatą naturę. Chociaż marmur jest odporny na działanie wysokich temperatur i jest wyjątkowym materiałem, jest podatny na uszkodzenia powierzchni, jeśli nie dba się o niego odpowiednio – pomyśl o wytrawianiu przez kwaśne płyny lub plamach z kolorowych produktów spożywczych. 

Na szczęście, marmur można łatwo uszczelnić, aby zapobiec plamom, jednak właściciele powinni pamiętać, że ponowne uszczelnienie jest konieczne co rok lub dwa, jeśli ludzie chcą naprawdę zachować świeży wygląd. Co więcej, marmurowe blaty są generalnie droższe niż inne materiały, takie jak granit czy kwarc, więc istnieje kompromis między kosztami, estetyką i trwałością, jeśli chodzi o wybór marmurowych blatów.

Blaty kuchenne z granitu – droższy, ale i bardziej wytrzymały

Granitowe blaty kuchenne są popularnym wyborem dla kuchni na całym świecie ze względu na ich wyjątkowe piękno i imponującą trwałość. Granit jest odporny na plamy i zadrapania, co czyni go idealnym dla zapracowanych gospodarstw domowych, w których może być wiele aktywności w kuchni. Oprócz bycia niezwykle trwałym, granit ma elegancki, ponadczasowy wygląd, który może podkreślić każdy wystrój kuchni. 

Niestety, granit jest drogim materiałem, a jego instalacja może wymagać profesjonalistów z wyspecjalizowaną wiedzą i narzędziami. Ponadto, granit jest trudny do naprawy, jeśli kiedykolwiek zostanie uszkodzony lub wymaga wymiany, ponieważ kawałki granitu są cięte specjalnie dla każdego projektu. Jednak, gdy prawidłowo zadbasz o blat granitowy to może on wytrzymać dziesiątki lat i stanowić piękny punkt centralny Twojej kuchni.

Blaty kuchenne – alternatywa dla kamienia naturalnego

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakup blatu i nie jest dla nich aż tak bardzo istotny efekt wizualny to blaty kuchenne laminowane oraz z konglomeratu będą doskonałą alternatywą. Nie tylko te przyjazne dla budżetu opcje blatów są dostępne w różnych stylach i kolorach, aby dopasować się do każdego wystroju kuchni, ale w zależności od rodzaju, który wybierzesz, nie musisz się martwić o uszkodzenia termiczne lub plamy z płynów lub cząstek żywności. Następnym razem, gdy wymieniasz swoje blaty kuchenne, rozważ opcje laminowane lub konglomeratowe – będziesz mile zaskoczony wynikiem końcowym!

Jeśli jednak interesuje Cię zakup blatu z kamienia naturalnego, sprawdź ofertę producenta Dunkam na stronie https://dunkam.pl/.

Mogą Ci się również spodobać

Napisz komentarz